Šílené ekonomické problémy, které ještě nedávno mělo Maďarsko, řeší krok za krokem, velmi razantně a odmítá jakékoliv výhrůžky diktátu Bruselu. A odpoutat se od katastrofy se evidentně daří, byť mnohé kroky jsou velmi nepopulární.
Jako první krok v rámci daňových zákonů na příští rok chce maďarská vláda zvýšit daňové zatížení mimomzdových dávek z 35,7 na 51,17 procenta. Většina podniků tak nyní plánuje benefity pro zaměstnance omezit, protože se jim jednoduše nebudou vyplácet.
Na úkor východních států těžce vydělávají Francouzi v miliardových částkách
( u nás obzvlášť přes firmu Sodexo Pass)
Na úkor východních států vydělávali francouzihhhhhhhVíce na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/madari-prijdou-o-dotace-na-stravenky-1132932#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Samozřejmě to z prvního pohledu vypadá, že "ti prostí zaměstnanci" budou zase bráni u úst. Omyl. Vysoce lukrativní přerozdělovací systém má jediného obrovského vítěze. Stejně jako u nás mezinárodní firmu pod značkou TOPcafeteria. A to přesto, že už v roce 2012 udělala maďarská vláda tvrdý řez:
Francie nesouhlasí s maďarskou stravenkovou reformou. Poukázky v minulosti obstarávaly francouzské soukromé společnosti, místo nich ale tyto služby od nového roku převzala maďarská státní firma. Paříž to považuje za porušování principu volného obchodu v EU. Francouzské ministerstvo zahraničních věcí už předvolalo maďarského velvyslance v Paříži.
Ani po lednovém dopise francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi premiér neustoupil. Přesto zisky stále odcházejí do Francie i když v menší míře a daněmi to Maďarsko rázně utne. Nevyplatí se a zruší se!
Celý oběd si za stravenky u nás koupí necelá desetina lidí
Zajímavý průzkum ppm factum nastal i u nás dotazem, jak jsou výhodné na oběd. Přestože je prokázáno, že většina lidí za to nakupuje v samoobsluhách či marketech a jenom malá část lidí z kanceláří je plně využívá (dokonce se musely omezit a cigarety či alkohol se nesmí nakoupit vůbec) si většina zaměstnanců myslí, že oběd v pracovní době je pro ně přínosem. Podle 85 procent lidí zlepšuje náladu v práci, podle 71 procent oběd pomáhá také ke zvýšení produktivity práce a podle 69 procent i k soustředění se na práci.
V případě, že by zaměstnanci stravenky nedostávali, většina z nich by nějakým způsobem omezila stravování v době oběda. Přibližně pětina by úplně přestala obědvat v restauracích, dalších 31 procent lidí by jídlo v restauracích omezilo výrazně a čtvrtina by se v tomto ohledu uskromnila částečně. Pouze pro pětinu by se nic nezměnilo.
Zajímavé, kde se průzkum dělal, když stačí stát chvíli u pokladen v samoobsluhách. Ale i kdybychom toto přešli, nejstrašnější je pro Českou republiku, že zisky ze sociálního zvýhodnění nejdou naší vládě, ale
Francii - francouzské firmě Sodexo Pass, která ve Francii daní. Prostě rozdáváme kde komu. Jak my jsme bohatí...
Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/udalosti/madari-prijdou-o-dotace-na-stravenky-1132932#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Komentáře
nejen stravenky, co vodovody a kanalizace v Praze ?! To je děs - proč to vláda neřeší ?